Chcete se dozvědět více o tom, co si o článku myslí ostatní uživatelé? Přečtěte si komentáře v diskuzi. Získáte tak cenné informace, které vám pomohou s konečným rozhodnutím o koupi produktu.
Zeptat se v diskusi
Tomáš,22.03.2023
Tak jak psal Petr, tomu rozumím a lze i klasickým vypínačem.
U některých žárovek lze nastavit výchozí nastavení při zapnutí. Tedy na wc v pohodě třeba 20% i přes den. Mobil má svoje podsvícení a jinak na co tam tolik koukat, snad se jen trefit co i utřít a to lze i poslepu :D
No a pak záleží na výrobci a typu jak žárovek tak i SW.
Lze, ale software musí mít cloudové nastavení a žárovka / svítidlo musí být neustále pod napětím, aby nedošlo k přerušení komunikace s cloudem. Samozřejmě je nutná wifi v domácnosti a kvalitní pokrytí pro všechna řízená osvětlení. Tak to řeším já u sebe v domácnosti. Díky tomu mám možnost si nastavit chromatičnost a jas každého svítidla buď podle západu a východu slunce nebo časové intervaly mnou stanovené dle potřeb. Nevýhodou je, že nemohu používat klasické vypínače na zdi, které přerušují napájení do řízených svítidel / žárovek a tím padem nefunguje komunikace s cloudem, který by posílal informace, jak má svítit svítidlo a zpětně to neumí tento příkaz přijmout. Takže si pamatuje poslední volbu, před odpojením. Tohle by šlo dodatečně vyřešit smart vypínačem na zdi, který by svítidlo vypínal jen softwarově jako mobilní aplikace, ale ten bohužel nemám - neznám :). Další nevýhodou je trvalý odběr i při vypnutém SW stavu svítidel. Ale zase to nabízí další funkce jako vzdálené ovladání mimo domácí wifi síť, automatické vypínání při vzdálení se od domova ( i zásuvky) dle GPS, či zapínání při příjezdu. Protože jde o levné řešení narozdíl od LOXONE, tak to má své klady a zápory v rámci poměru cena/výkon
Dobrý den, o jakém cloudu a prvcích hovoříte? Momentálně se snažím prozkoumat Supla s prvky Zamel. Již jsem překonal standby spotřebu, stmívání v aplikaci při bistabilních vypínačích, ale časové plánování nebo chromatičnosti podle soumraku jsem ještě neobjevil.
Děkuji za super článek. Osobně zatím nevyžaduji mobilní ovládání světel, ale co bych velmi uvítal je intenzita světla v závislosti na denní době. Například v koupelně nebo toaletě mít velmi intenzivní světlo v deset hodin večer člověka spíš ještě probudí. Stejně tak i ráno by intenzita mohla být menší. Je možné tu intenzitu nějak jednoduše řídit nebo naplánovat?
Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den,
rozumíme Vašemu požadavku. Intenzitu lze nastavit pomocí manuálních stmívačů natrvalo, nicméně časově plánovat bohužel nelze.
S pozdravem
T-LED, s.r.o.
Diskuze ke článku
Chcete se dozvědět více o tom, co si o článku myslí ostatní uživatelé? Přečtěte si komentáře v diskuzi. Získáte tak cenné informace, které vám pomohou s konečným rozhodnutím o koupi produktu.
Zeptat se v diskusiTomáš,22.03.2023
Tak jak psal Petr, tomu rozumím a lze i klasickým vypínačem. U některých žárovek lze nastavit výchozí nastavení při zapnutí. Tedy na wc v pohodě třeba 20% i přes den. Mobil má svoje podsvícení a jinak na co tam tolik koukat, snad se jen trefit co i utřít a to lze i poslepu :D No a pak záleží na výrobci a typu jak žárovek tak i SW.
OdpovědětRadim,24.01.2022
(1)Lze, ale software musí mít cloudové nastavení a žárovka / svítidlo musí být neustále pod napětím, aby nedošlo k přerušení komunikace s cloudem. Samozřejmě je nutná wifi v domácnosti a kvalitní pokrytí pro všechna řízená osvětlení. Tak to řeším já u sebe v domácnosti. Díky tomu mám možnost si nastavit chromatičnost a jas každého svítidla buď podle západu a východu slunce nebo časové intervaly mnou stanovené dle potřeb. Nevýhodou je, že nemohu používat klasické vypínače na zdi, které přerušují napájení do řízených svítidel / žárovek a tím padem nefunguje komunikace s cloudem, který by posílal informace, jak má svítit svítidlo a zpětně to neumí tento příkaz přijmout. Takže si pamatuje poslední volbu, před odpojením. Tohle by šlo dodatečně vyřešit smart vypínačem na zdi, který by svítidlo vypínal jen softwarově jako mobilní aplikace, ale ten bohužel nemám - neznám :). Další nevýhodou je trvalý odběr i při vypnutém SW stavu svítidel. Ale zase to nabízí další funkce jako vzdálené ovladání mimo domácí wifi síť, automatické vypínání při vzdálení se od domova ( i zásuvky) dle GPS, či zapínání při příjezdu. Protože jde o levné řešení narozdíl od LOXONE, tak to má své klady a zápory v rámci poměru cena/výkon
OdpovědětZdeněk,07.01.2024
Dobrý den, o jakém cloudu a prvcích hovoříte? Momentálně se snažím prozkoumat Supla s prvky Zamel. Již jsem překonal standby spotřebu, stmívání v aplikaci při bistabilních vypínačích, ale časové plánování nebo chromatičnosti podle soumraku jsem ještě neobjevil.
OdpovědětPetr,14.11.2020
(1)Děkuji za super článek. Osobně zatím nevyžaduji mobilní ovládání světel, ale co bych velmi uvítal je intenzita světla v závislosti na denní době. Například v koupelně nebo toaletě mít velmi intenzivní světlo v deset hodin večer člověka spíš ještě probudí. Stejně tak i ráno by intenzita mohla být menší. Je možné tu intenzitu nějak jednoduše řídit nebo naplánovat? Předem děkuji za odpověď.
OdpovědětT-LED,18.11.2020
Dobrý den, rozumíme Vašemu požadavku. Intenzitu lze nastavit pomocí manuálních stmívačů natrvalo, nicméně časově plánovat bohužel nelze. S pozdravem T-LED, s.r.o.
Odpovědět